Twitter’da Sesli Tweet Dönemi Başladı! Sesli Tweet Nasıl Atılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan Twitter, yeni uygulamaya koyduğu sesli tweet özelliğiyle farklı bir yeniliğe imza atmış bulunuyor. Peki, sesli tweet atma özelliği nasıl kullanılıyor? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını ayrıntılı olarak bulabilir, sesli tweet uygulamasını kullanarak sevdiklerinizle bu yolla iletişim kurabilirsiniz.

Twitter Sesli Tweet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Twitter tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur ve kullanıma sunduğu yeniliklerle her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam etmektedir. Yeni bir uygulamayı kullanıma sunan Twitter yaptığı açıklama ile sesli tweet atma özelliğini aktive ederek yayına aldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre bu özellik şu anda sadece IOS işletim sistemi bulunan cihaz sahipleri tarafından kullanılabiliyor. Yani, kullanmış olduğunuz akıllı telefonunuzda IOS işletim sistemi kullanılıyorsa, siz de sesli tweet atma özelliğinden yararlanabilirsiniz.


Günümüzde sadece IOS işletim sistemi bulunan cihazlarda kullanılıyor olmakla birlikte, kısa bir süre içerisinde Android işletim sistemine sahip bulunan telefonlardan da bu özelliği kullanarak sesli tweet atmanın mümkün olacağı bekleniyor. Twitter tarafından kullanıma sunulan sesli tweet atma özelliğini kullanmak oldukça basit. Bunu yapmak için tweet atma ekranına gelmek ve sol kısımdan ses ikonuna dokunmak yeterli oluyor. Karşınıza çıkacak olan ses kaydetme ekranı vasıtasıyla 140 saniye süreyle ses kaydı yapılabiliyor.

Twitter’da Sesli Tweet Dönemi Başladı! Sesli Tweet Nasıl Atılır? BENZER İÇERİKLER
Twitter’da Sesli Tweet Dönemi Başladı! Sesli Tweet Nasıl Atılır? YAPILAN YORUMLAR